glance
15 بهمن 1401 - 16:13

کشف انبار بزرگ تسلیحاتی داعش به دست الحشد الشعبی

نیروهای الحشد الشعبی عراق توانستند در غرب این کشور یک انبار بزرگ تسلیحاتی تروریست‌های داعش را کشف و منهدم کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک منبع امنیتی در الحشدالشعبی امروز (شنبه) گفت که نیروهای این سازمان نظامی-مردمی توانسته‌اند چند مخفیگاه تروریست‌های داعش در غرب استان الانبار را کشف کنند که در یکی از آن‌ها مقادیر زیادی سلاح به دست آمده است.

او به وبگاه المعلومه گفت که این مخفیگاه‌ها در بیابان‌های منطقه «راوه» در نزدیک مرز سوریه یافت شده که داخل یکی از آن‌ها سلاح‌های مختلف و مواد اولیه برای ساخت بمب یافت شده است.

این عملیات برپایه گزارش‌های امنیتی و اطلاعاتی و گزارش اهالی منطقه از تحرکات مشکوک تروریست‌ها انجام شده است و همچنان نیز ادامه دارد.

به گفته این منبع امنیتی، نیروهای الحشد الشعبی و ارتش عراق به طور جد به کار کشف مخفیگاههای داعش در بیابان‌های استان الانبار و انهدام آن‌ها مشغول هستند. استان الانبار از اصلی‌ترین مراکز تجمع هسته‌های خاموش داعش در عراق محسوب می‌شود.

چندی پیش نیز در تاریخ ۱۰ دی ماه، سازمان الحشد الشعبی از کشف و انهدام چند انبار تسلیحاتی استراتژیک داعش حاوی مقادیر زیادی سلاح و مهمات در استان صلاح‌الدین واقع در مرکز عراق خبر داد.

با وجود پایان خلافت ادعایی داعش با آزادسازی شهر موصل در ژوئن ۲۰۱۷ اما بقایای تروریست‌ها توانستند فرار کرده و در مناطق بیابانی به خصوص غرب استان نینوی در نزدیکی مرز سوریه و بیابان استان الانبار و مناطق مرزی و همچنین نواحی کوهستانی استان صلاح‌الدین و دیالی مخفی شده و هر از چندگاهی در گروههای چند نفره به نظامیان و مردم عادی حمله‌ور می‌شوند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1018648